Bendri duomenys.

 • Sostinė – Džakarta
 • Plotas – 1 919 440 kv. km.
 • Gyventojų skaičius –   249,9 mln. (2013 m.)
 • Pagrindinė kalba – indoneziečių
 • Pagrindinė religija – krikščionių, hinduistų, musulmonų
 • Valiuta – Indonezijos rupija
 • Klimatas – karšta ir drėgna visus metus, vėsiau aukštumose, lietų sezonas gruodį – kovą

Geografija.

Indonezija, buvusi Olandų Rytų Indija, yra pietryčių Azijos valstybė, išsidėsčiusi daugybėje Malajų salyno salų, esančių Indijos ir Ramiajame vandenynuose tarp Indokinijos ir Australijos. Indonezijai priklauso Java, Sumatra, pietinė Borneo dalis, vakarinė Naujosios Gvinėjos dalis, Sulavesis ir Molukų salos. Visos salos yra kalnuotos jose yra daugiau aktyvių ugnikalnių negu kur nors kitur pasaulyje: per Krakatau ugnikalnio išsiveržimą 1883 m. žuvo 30 000 žmonių ir buvo sunaikinta didžioji salos dalis. Tropiniai drėgnieji atogrąžų miškai dengia pakrančių žemumas, daugelyje jų girios buvo iškirstos, kad būtų galima kultivuoti kitus pasėlius.

Istorija.

Arabų pirkliai atnešė islamą į Indoneziją po hinduistinių ir budistinių karalysčių, gyvavusių nuo VII a. žlugimo. Dabar Indonezijoje gyvena daugiau musulmonų negu bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje. Nuo XVII a. Indoneziją užvaldė olandai. Japonija užėmė šalį per II pasaulinė karą, kurio metu ėmė plisti judėjimas už laisvę: po ketverių  derybų, karo veiksmų ir JT tarpininkavimo, Olandija 1949 m. nenoromis atsisakė kolonijoas. Achmadas Sukarno tapo pirmuoju Indonezijos prezidentu, bet 1965 m. prarado valdžią, įsipainiojęs į nepavykusį komunistinį perversmą. 1967 m. generolas Suharto tapo prezidentu, bet 1998 m. buvo priverstas atsisakyti valdžios, kai jo paties korumpuotumas ir susilpnėjusi ekonomika sukėlė Indonezijos revoliuciją. 1976 m. Indonezija aneksavo Rytų Timorą.Visgi XX a. pabaigoje buvo surengti demokratiniai rinkimai ir suteikta visiška nepriklausomybė Rytų Timorui. Indonezijos valstybės ir vyriausybės vadovas šiuo metu yra Joko Widodo.

 

Įdomūs faktai.                  

 • Indonezijoje eismas vyksta kairiąją puse.
 • Palei pusiaują išsidėsčiusi salų grandinė pagal plotą ir gyventojų skaičių yra didžiausia pietryčių Azijos šalis bei didžiausia salų šalis.
 • Indonezija pagal gyventojų skaičių yra ketvirta pagal dydį pasaulyje.
 • Indoneziją sudaro 17-18 tūkst. salų, iš kurių apie 6000 yra gyvenamos.
 • Indonezijoje gyvena daugiau kaip 150 tautų.
 • Indonezija kultūriškai yra daugialypė ir joje gimė daug muzikos formų, labiausiai iš jų žinoma Javos, Sumatros ir Balio muzika.

Informacija turistams:

Kelionė į Indoneziją dažniausiai tapatinama Balio sala, tačiau šalis turi daug daugiau, ieškantiems tiek nuotykių tiek poilsio, čia įmanomos tiek pigios atostogos, tiek itin prabangus poilsis jaunavedžiams, keliaujantiems į povestuvinę kelionę.
Atostogos Indonezijoje nereikalauja pasiruošimo, bet nuspręsti kurią salų valstybės salą lankysit reikėtų iš anksto.

Bali saloje galima pamatyti šiek tiek visos Indonezijos – čia ir nuostabi smaragdinė žaluma, nuostabios ryžių terasos, puikios sąlygos nardymui, tuo žymus Lovina kurortas, bei idealios bangos banglenčių sportui pietinėje salos dalyje. Keliaujant į Balį rekomenduojame kelias dienas apsistoti Ubudo (Ubud) mieste, laikomą salos širdimi, kuriame verta pamatyti įspūdingą tautinių šokių šou, aplankytį menininkų turgų bei kopti į Merapi ugnikalnį.

Java – sala ieškantiems tikros Indonezijos. Čia rasite ne tik sostinę – Jakartą – bet ir šalies vizitine kortele tapusius Bromo ugnikalį, Borobudur budizmo šventyklą, Prambanan induistinių šventyklų kompleksą bei laukinius paplūdimius.

Borneo – tikras atradimas ieškantiems pažinties su tropinių miškų augalų grožiu ir gyvūnais, kurių žymiausi – orangutangai. Čia šios primatų rūšies saugojimu užsiima ir garsi lietuvių mokslininkė Birutė Galdikas.

Lomboko ir Gili salos – neatskiriamos vienos nuo kitų. Nors Lomboko sala tarp jų yra didžiausia, atostogoms keliautojai dažniausiai susitelkia Gili salose, kuriose kiekvienas jaučiasi lyg pabėgęs nuo civilizacijos. Yra trys Gili salos – Gili Trawangan puikiai tinka pramogoms ir jaunimui, Gili Meno patiks ramaus poilsio megėjams, o Gili Air, dėl savo geografinės lokacijos, idealus pasirinkimas mėgstantiems stebėti nuostabaus grožio saulėlydžius ir saulėtekius.

Komodo saloje atrasite vis dar žemėje išlikusius drakonus – didžiulius driežus laisvai vaikštančius po salą gaujomis, o Flores saloje atrasite žmogaus rankos neliestą laukinę gamtą, kupiną kalnų ir kraterių suformuotų ežerų.