Bendri duomenys.

 • Sostinė – Tokijas
 • Plotas – 377726 kv. km.
 • Gyventojų skaičius – 126 mln.
 • Pagrindinė kalba – japonų
 • Pagrindinė religija – šintoistų 50 %; budistų 45 %
 • Valiuta – 1 jena = 100 senų
 • Klimatas – švelnus, lietinga nuo sausio vidurio iki liepos vidurio, šiaurinėje dalyje žiemą sninga.

 

Geografija.

Ši nepriklausoma Pietryčių Azijos valstybė užima salų grandinę šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Nuo Rusijos šiaurės bei Pietų Korėjos ir Azijos žemyno ją skiria Japonijos, o šiaurėje – Ochotsko jūra. Pagrindinės salos – Hokaido, Honsiu (joje yra sostinė Tokijas), Šikoku ir Kiusiu. Didesnę dalį užima kalnai, tarp jų driekiasi lygumos. Aukščiausias – Fudžijamos kalnas (3776 m.) Honsiu saloje. Miškai dengia beveik tris ketvirtadalius žemės. Derlingos žemės pakrančių zonoje yra tankiai apgyvendintos.

Istorija.

Ankstyvoji Japonijos istorija daugiausiai remiasi legendomis, rašytinė istorija siejama su penkto amžiaus iš Korėjos perimtu raštu ir šeštame amžiuje įsigalėjusiu budizmu. Vėlesniais feodalinių dinastijų valdymo amžiais didžiulė įtaka formuojantis Japonijos visuomenei ir kultūrai tūrėjo Kinija. Kontaktai su europiečiais prasidėjo šeštame amžiuje, kai atvyko portugalų, ispanų, olandų pirkliai ir misionierius Pranciškus Ksaveras ėmė skleisti krikščionybę (1549 m.).

Pirmasis Japonijos – Kinijos karas vyko 1894 – 1895 metais, jo metu Japonijai atiteko Formoza (Taivanas), Pietų Mandžiūrija ir Korėja, kurią ji aneksavo 1910 metais. Japonijai taip pat atiteko pusė Sachalino po Japonijos – Rusijos karo 1904 – 1905 metais. 1937 metais ji įsiveržė į Kiniją taip pradedama antrąjį Japonijos – Kinijos karą.

Pirmojo pasaulinio karo metu Japoniją rėmė Antantės valstybes, bet Antrajame pasauliniame kare atsidūrė Ašies valstybių pusėje, netikėtai užpuolusį Perl Harborą 1941 metais Japonija kapituliavo, kai JAV numetė dvi atomines bombas ant Hirosimos ir Nagasakio. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Japonija išliko okupuota iki 1952 metų. Tuo metu buvo atitraukta nuo šalies militarizavimo ir žengta demokratėjimo link. Priimta demokratinė konstitucija, pagal kurią imperatorius Hirohito tapo konstituciniu monarchu. Vėliau sostą paveldėjo jo sūnus Akihito, šiuo metu jis yra valstybės galva – imperatorius.

Įdomūs faktai.

 • Keturios dienos išeiginių Japonijoje yra laikomos atostogomis.
 • Japonija garsėja didžiausių savižudybių skaičiumi.
 • Tokijas – pats saugiausias megapolis pasaulyje.
 • Japonijoje draudžiama dalyvauti karuose.
 • Du trečdaliai Japonijos – miškai.
 • Japonų kalboje nėra keiksmažodžių.
 • Visi japonai yra apdrausti nuo visko.

Informacija turistams:

Tolima Japonija – labai savita ir labai egzotiška Azijos valstybė. Šalis, kur pateka saulė, kur susipina nepaprastai turtingos istorijos legendos ir šiuolaikiškos technologijos. Japonija ypatingai vilioja pavasarį, kada galima grožėtis žydinčiomis sakuromis, arba rudenį, gamtai pasipuošus įvairiomis spalvomis. Kelionė po Japoniją geriausiai pradėti senojoje imperatoriškoje sostinėje – Kiote, dabar lankytojus traukiančioje UNESCO saugomais paveldo objektais. Būtent čia siūlytume sudalyvauti arbatos gėrimo ceremonijoje, aplankyti geišų kvartalą (galbūt išvysite ir geišų šokius), Auksinį pavilijoną, Nijo pilį ir senąsias budistų ir sintoistų šventyklas. Kiotas nuo seno žinomas kaip kimono sostinė, čia gimsta visos kimono mados ir tradicijos, kuriuos nuo seno perduodamos iš kartos į kartą.

Neaplenkite stilingų ir itin netikėtų sprendimų kuponų japoniškų sodų, kurių čia priskaičiuojama apie 60. Iš Japonijos kilo bomzai medelių auginimo tradicija, sodų ir alpinariumų kurimo ir puoselėjimo paslaptys, kurios iki šių laikų naudojamos ne tik čia, bet ir visame pasaulyje.

Kelionė po Japoniją turėtų tęstis Tokijuje – milijoniniame mieste. Nepatingėkite anksčiau atsikelti ir apsilankyti didžiausiame pasaulyje žuvų turguje Tsukiji. O galbūt norėsite pamatyti tradicines sumo imtynes? Labai aktyviems keliautojams siūlytume įkopti į aukščiausią Japonijos kalną Fuji, kuris laikomas šalies simboliu. Kelionė taptų tikrai egzotiška, jei jėgas atgauti nuvyktumėte į Nagano prefektūrą, garsėjančią karšto vandens šaltiniais ir geizeriais. Čia maudynėmis džiaugiasi ne tik turistai, bet ir šiauriausiai gyvenančios mielosios makakos, kurios, gindamosios nuo šalčio, šaltiniuose praleidžia didžiąją laiko dalį.

Kelionė į Japoniją žavės ir gurmanus, dievinančius jūros gėrybes. Tai nepakartojama šalis, atrakinanti slaptą kertelę kiekvieno keliautojo širdyje.