Bendri duomenys.

 • Sostinė – Biškekas
 • Plotas – 198 500 kv. km.
 • Gyventojų skaičius –   5,72 mln. (2013 m.)
 • Pagrindinė kalba – kirgizų
 • Pagrindinė religija – musulmonų, sunitų
 • Valiuta – 1 somas=100 tijinių
 • Klimatas – karštos vasaros, žvarbios žiemos, sausa ištisus metus, kalnuose – sniegas

Geografija.

Kirgizija – iš visų pusių sausumos apsupta, pietuose su Kinija besiribojanti Centrinės Azijos šalis, kurios didžiąją teritorijos dalį sudaro Tian Šanio kalnagūbriai. Turi bendras sienas su Kazachija šiaurėje, Uzbekija ir Tadžikija – rytuose ir pietuose.

Istorija.

Kirgizija buvo aneksuota carinės Rusijos 1864 m. ir galiausiai tapo Sovietų Sąjungos respublika. 1991 m. subyrėjus Sovietų Sąjungai, Kirgizija tapo nepriklausoma valstybe Nepriklausomų valstybių sandraugoje. Paskutiniajame XX a. dešimtmetyje Kirgizija buvo palyginti stabili valstybė, vadovaujama prezidento Askaro Akajevo, kuriam apkaltinus jį rinkimų rezultatų klastojimu, vėliau teko bėgti iš šalies. Iš pradžių jis teigė esą šalyje vyksta karinis perversmas, tačiau 2005 m. atsistatydino, palikdamas šalį suirutėje. 2005 metų liepos mėnesį prezidentu išrinktas Kurmanbekas Bakijevas, o šiuo metu prezidentas yra Almazbekas Atambajevas.

Įdomūs faktai.

 • Kirgizijos miškingumas nedidelis, tačiau joje yra didžiausi riešutmedžio miškai pasaulyje, jie užima 608,5 tūkstančius hektarų.
 • Kirgizistanas yra suskirstytas į 7 sritis ir nė vienai sričiai nepriklausantį  Biškeko miestą. Sritys dar padalintos į 40 rajonų. Rajonai savo ruožtu skirstomi į 473 apylinkes ir 22 miestus. Biškekas yra padalintas į 4 rajonus.
 • Kirgizstanas yra Tian Šanio kalnuose, daugiau kaip pusė teritorijos yra 2500 m virš jūros lygio ar aukščiau.
 • Aukščiausias šalies taškas – Pergalės viršukalnė 7 439 m virš jūros lygio.
 • Šalies pietuose vasarą temperatūra siekia apie +45° C, o žiemą gali nukristi iki -18° C.
 • Šalyje gyvena daugiausia plėšriųjų paukščių, tokių kaip juodasis peslys, palšasis grifas  ir kitos įvairios erelių ir sakalų rūšys.

Informacija turistams:

Kelionėje po Kirgiziją, kad vadinama Kirgistanu, galėsite išvysti ne tik muziejus, nacionalinius parkus, tačiau pajusite ir vietinę atmosferą, pamatysite senąsias tradicijas, o pasisekus, net ir šamanų ceremonijas ir ritualus bei medžioklės su ereliais pasirodymą.

Labai rekomenduojame bent vieną kartą kelionės metu išbandyti nakvynę tikroje stepių jurtoje. Kirgizijoje Jus taip pat mielai pakviesti žvejoti tyrų upių upėtakius bei visur galėsite mėgausitės autentiškais Kirgizijos virtuvės patiekalais, atspindinčias šimtametės kulinarijos tradicijas. Čia taip pat turite galimybę pasivaikščioti po didžiausius riešutmedžių miškus pasaulyje, pamatyti vieną ilgiausių ir svarbiausių pasaulio istorijoje prekybos kelių – Didįjį Šilko kelią.

Stabtelėjus prie buvusios karavanų stotelės, kurioje anksčiau apsistodavo pirkliai ir keliautojai, su šypsena įsivaizduosite prieš šimtmečius vystytas prekybos tradicijas. O kur dar sniegotos Pamyro kalnų viršūnės, pamėgtos alpinistų, tolimi miškų plotai, nuotaikingi ir džipų safariai, važiuojantys per upes, akmenis ir siauručius tiltukus, kurie patiks adrenalino ieškotojams, maudynės ežeruose vasarą. Pasitikite saulę stepėje, aplankykite senąjį turgų bei nepamiškite visur šypsotis ir, galbūt, vietiniai žmonės pakvies Jus kartu stebėti vieną iš senųjų užstalės ceremonijų. Sužinokite apie Kirgizija daugiau.