Bendri duomenys.

 • Sostinė – Malė
 • Plotas – 300 kv. km.
 • Gyventojų skaičius – 345 023  (2013 m.)
 • Pagrindinė kalba – maldyvų
 • Pagrindinė religija – musulmonų sunitų
 • Valiuta – Rufija
 • Klimatas – karšta ir drėgna visus metus, musoninės liūtys lapkritį – kovą (Šiaurės rytuose), birželį – rugpjūtį (pietryčiuose)

Geografija.

Maldyvų archipelagą sudaro daugiau nei 1000 žemų salų ar koralinių atolų, kurių tik apie 200 apgyvendinta. Šis Indijos vandenyno salynas išsidėstęs šiaurės – pietų kryptimi į pietvakarius nuo Indostano pusiasalio; jo vakarinę dalį skalauja Arabijos jūra, rytinę – Lakadyvų jūra. Dėl savo žemumo salos gali būti apsemtos, jei pakiltų vandenyno lygis.

Istorija.

Salose gausu archeologinių iškasenų, tačiau ypatingą susidomėjimą sukėlė 1879 m. radiniai, liudiję, kad jau IV a. salų gyventojai praktikavo budizmą. Išsamiau XX a. 9 deš. Kasinėjo norvegų antropologas Thoras Heyerdahlas, kuris, susidomėjęs kultūrų paplitimo teorija, 1947 m. atliko įsimintiną eksperimentą: su bendražygiais plaustu Kon Tiki nuplaukė iš Peru į Thaitį, patvirtindamas, kad ir ankstyvaisiais amžiais buvo įmanomos migracijos. Hyerdahlo tyrinėjimai Maldyvuose leido jam teigti, kad net 2000 m. pr. Kr. Tarp salų ir Egipto, Mesopotamijos ir Indo slėnio civilizacijų egzistavo prekybiniai ryšiai.

1645 – 1948 m. Maldyvų salos priklausė Ceilonui, o nuo 1887 m. tapo iš Ceilono valdomu D. Britanijos protektoratu, kuriame išsaugota teisė turėti vietinius islamiškuosius sultonatus. Jie buvo okupuoti Japonijos 1943 m., o išlaisvinti britų 1945 m. Salos gavo nepriklausomybę 1965 m., o po trijų metų paskelbus Maldyvų Respubliką buvo išvytas paskutinis sultonas.

1978 m. Momūnas Abdul Gejūmas išrinktas prezidentu ir vyriausybės vadovu. Nepaisant bandymo jį nuversti 1988 m., šiame poste jis prabuvo iki 2012 m. 2003 m. prasidėjus demonstracijoms prieš vyriausybę, 2005 m. buvo leista politinių partijų veikla. 2004 m. Maldyvus nusiaubė cunamis, kilęs po žemės drebėjimo Indijos vandenyne. Nuo 2012 metų šalies prezidentas yra Mohamedas Vahidas Hasanas.

 

Įdomūs faktai.

 • Maldyvai yra žemiausia šalis pasaulyje, kurioje maksimalus natūralus žemės lygis yra 2,3 m virš jūros lygio, o kur yra pastatų, jis iškyla iki kelių metrų.
 • Per pastarąjį šimtmetį jūros lygis pakilo apie 20 cm, jei jis toliau kils gali iškilti grėsmė Maldyvų egzistavimui.
 • Didžioji dauguma Maldyvų gyventojų yra divehiai– iš Indijos kilę gyventojai, vėliau ženkliai paveikti arabų.
 • Maldyvus sudaro 1196 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Salos grupuojamos į 26 atolus.
 • Maldyviečių kultūra susidarė Indijos, Šri Lankos ir arabų kultūrų įtakoje.

Informacija turistams:

Apie Maldyvų salas, dažnai vadinamomis tiesiog Maldyvais, galima būtų sukurti legendą, kad kokiai nors deivei pabiro perlų karoliai ir išsibarstė jūros paviršiuje. Maldyvuose daugiau vandens ir koralinių rifų, nei žemės, nes visa šalis sudaryta iš daugybės atolų – mažų salelių Indijos vandenyne. Kalbama, kad po 30 metų, kylant vandens lygiui, jos bus apsemtos ir atsidurs po vandeniu… Tad verta suskubti aplankytį šį rojų žemėje kuo greičiau.

Maldyviečiai gyvena tik trijose salose: Maldyvų sostinėje – Malėje ir dar dviejose didesnėse salose. Visos kitos 2000 salų skirtos turistams, jose įsikurė prabangūs viešbučiai, puikiai išvystyta infrastruktūra, daug kokybiškų paslaugų. Keliautojus Maldyvuose priimatis personalas akivaizdžiai stengiasi ir dirba tam, kad svečiams nieko netrūktų. Jūsų paslaugoms greitaeigiai kateriai, jachtos arba lėtaeigiai keltai, nugabensiantys Jus į pasirinktą poilsio salą. Atokesnėms kryptims turistus pasitiks ir palydės mažiukai lėktuvėliai – katamaranai.

Maldyvai su kaupu pateisina lūkesčius. Tapatinamos su romantiškos įsimylėjėlių salomis, jos idealiai tinka jaunavedžių povestuvinei kelionei bei jaukiam porų poisliui. Akinamai balto smėlio paplūdimiai, ryški dangaus žydrynė, skaisčios turkio spalvos ir ypatingo skaidrumo jūra – vaizdas, lyg iš atviruko.  Malonus netikėtumas – Maldyvuose nėra bangų! Itin plati koralų juosta apsaugo pakrantę nuo vandens šėlsmo, bangos sudūžta į koralinius rifus, todėl plaukioti itin malonu ir smagu. Čia galima visą dieną nardyti ir gerėtis povandeniniu pasauliu, nuostabiais koralais, krabais, jūros žvaigždėmis ir įvairiaspalvėmis žuvimis. Maldyvuose labai populiari žvejyba, nes žuvų gausa užtikrina laimikį kiekvienam, o vietiniai virėjai ką tik Jūsų sugautą žuvį, tuo pat iškeps, pagal pageidaujamą receptą.

Maldyvus verta aplankyti nors kartą gyvenime. Nors trumpam.