PERU

 • Sostinė – Lima
 • Plotas – 1 285 223 kv. km.
 • Gyventojų skaičius – apie 27 mln.
 • Pagrindinė kalba – ispanų,  kečujų
 • Pagrindinė religija – Romos katalikų 92 %.
 • Valiuta – 1 naujasis solis = 100 santimų
 • Klimatas – karšta pakrantėje, vėsiau kalnuose; karšta ir lietinga rytuose.

Geografinė padėtis.

Peru – Pietų Amerikos valstybė, Ramiojo vandenyno pakrantėje. Sausumoje ribojasi su Ekvadoru, Kolumbija, Brazilija, Bolivija ir Čile. Einant iš Vakarų į rytūs galima išskirti siaurą dykumos ruožą palei Ramųjį vandenyną, tris Andų kalnynus – Vakarų, Centrines ir Rytų Kordiljeras su aukščiausia V. Kordiljerų Huaskarano viršukalne (6770 metrų), ir rytuose plytinčias miškingas Andų priekalnes, kuriose ties Nevados Mismių prasideda Amazonės upė ir kurios žemėdamos baigiasi Amazonės baseino džiunglėmis.

Istorija.

Peru istorija siekia daugiau nei 10 tūkstančių metų. Ji apima kelias civilizacijas, gyvavusias dar prieš inkus. Pastarosios palikimas – Maču Pikču ir Kusko miestai. Dėl tarp inkų vykusio pilietinio karo, Francisco Pizarrui – iki jo nužudymo 1541 metais – pavyko užimti didžiąją teritorijos dalį. 1780 metais Tupako Amaru vadovaujamas indėnų sukilimas tapo pralaimėjimu. Peru valstybė paskutinė atgavo nepriklausomybę – 1824 metais.

1902 metais vyko pasienio ginčai su Bolivija, 1927 metais su Kolumbija ir Ekvadoru. 1968 metais prasidėjęs karinis valdymas pasibaigė. 1980 metais į valdžią sugrįžus perversmo metu nušalintam Fernandui Belaudei Teri. 1990 metais stipriai ūgtelėjo Peru ekonomika, tuo pačiu buvo suvaržytas Švytinčio Kelio ir Tupako Amaru revoliucinis judėjimas. Dėl kurio žuvo apie 30 tūkst. žmonių.

Įdomūs faktai.

 • Peru yra užauginama apie 55 skirtingas kukurūzų rūšių.
 • Bulvės atsirado Peru.
 • Peru – 6 pagal dydį valstybė gaminanti auksą.
 • Šalis užima antrą vietą pasaulyje pagal šamanų skaičių.
 • Peru yra 1816 rūšių paukščių.
 • Peru valstybėje yra miestas, kuriame anksčiausiai Amerikoje įsikūrė žmogus.
 • Prieš pasitinkant Naujuosius metus gyventojai rengiasi geltona spalva, tikėdami, kad geltona spalva atneš sėkmę.
 • Nacionalinis Peru San – Markoso universitetas seniausias Amerikoje, įkurtas 1551 metais.

Informacija turistams.

Šalis, į kurią keliauti susiruošia tikri keliautojai, tyrinėtojai, atradėjai – smalsūs žmonės.
Paslaptinga, atšiauriuose Andų kalnuose įsikurusi Peru, iki šių laikų puikiai saugo senųjų civilizacijų miestus ir šventyklas, Naskos dykumoje sukurtus mistinius milžiniškus piešinius. Dažnam nebuvusiam šioje šalyje, kelionė į Peru yra lygi kelionei į  Maču Pikču – prarastąjį inkų miestą prie Urubambos upės, tačiau jei pasikalbėtumėte su sugrįžusiu iš šios šalies – ko gero išgirstumėte, kad vienas iš nuostabiausių dalykų, įstrigusių atmintyje, yra šios šalies vietiniai gyventojai.

Žmonės gyvenantys aukštikalnėse. Žmonės, kurių žvilgsnis iki sielos gelmių tyras ir tikras. Jie vis dar rengiasi savo tradiciniais spalvingais austais, megztais rūbais. Moterys puošiasi juodomis skrybėlaitėmis, panašiomis į katiliukus. Žmonės, kurie dirba žemę Andų kalnuose, dar inkų įrengtose terasose ir augina daugybę daržovių, o ypač daug bulvių. Sakoma, kad Peru jų priskaičiuojama virš  2000 rūšių.

Keliaudami beveik kiekviename viešbutyje būsite pavaišinti kokos lapų arbata. Kad greičiau priprastumėte prie aukščio, vietiniai patars Jums kramtyti kokos lapus ir parodys, kaip tai daryti. Jie apsups Jus draugiškomis šypsenomis ir rūpesčiu. Nepabūkite užsukti ir prie Titikakos ežero, kur aukščiausiai pasaulyje esantys ežerai iki šios puikiai naudojami laivybai ir iš nendrių pasidarytose salose tebegyvena vietinių gyventojų – Urų – gentis.

Neįtikėtinose Peru aukštumose gyvena ir žmonėms padeda lamos ir alpakos – tai darbiniai gyvuliai, kurių vilnos švelnumą ir šilumą žinome ir mes. Rezervatuose saugomos ir skaičiuojamos taip pat gyvena vikunijos . Sakoma, Jų vilna yra pati brangiausia pasaulyje. Kolkos upės kanjone, pagal gineso rekordų knygos duomenis giliausiame visame pasaulyje, gyvena vieni didžiausių pasaulio paukščių – kondorai.  Rytais, pasinaudodami oro srovėmis, jie kyla iš tarpeklio dugno aukštyn ir sklano virš kalnų.

Atraskite Peru grožį, patirkite kalnų tyrumą ir pamatykite unikalų gyvenimą kitoje pasaulio pusėje.